RADIONICE ˝KAKO UČITI˝

Poštovani,

radionice 'Kako učiti'  osmišljene su za školarce koji imaju poteškoće pri učenju, koji žele usvojiti, ali i one koji žele poboljšati svoje vještine učenja.

Na radioniciama ćemo vam pokazati kako učiti, razviti radne navike, te kako biti samostalan i odgovoran u učenju.

Imamo četiri radionice (kratki opis svake naveden je ispod tablice). Svaka radionica je podijeljena na dva modula u trajanju od 1,5 sata. Cijena modula je 50 kn.

NAZIV RADIONICE

SATA
1. ZAŠTO UČIM ?

2. VJEŠTINE UČENJA

3. VJEŽBAJMO UM I TIJELO

4. MISLI SVOJOM GLAVOM

ZAŠTO UČIM ?

• možda  ste se to zapitali u trenutku kad vam se baš i nije dalo učiti, a morali ste savladati neko gradivo. Ova radionica istražuje ta pitanja pokušavajući osvijestiti činjenicu da je učenje najnormalnija ljudska pojava, baš kao što je normalno piti vodu ili jesti.
  • Mnogi ljudi su proučavali učenje i evo do čega su došli:

- Želja za znanjem nam je urođena i zove se ZNATIŽELJA

- Znatiželja omogućuje UČENJE

- UČENJE je aktivnost svojstvena ljudima, koja im omogućuje NAPREDAK

VJEŠTINE UČENJA

• namjenjena svima koji imaju poteškoće pri učenju, ali i onima koji žele poboljšati svoje vještine učenja
  • na radionici će se obrađivati teme: - Kako se pripremiti za učenje (organizacija i motivacija)

​                                                                            - Kako učinkovito učiti (stilovi i tehnike učenja)

- Kako kvalitetno učiti (kreativno - stvaralačke tehnike usvajanja gradiva)

- Kako preživjeti učenje (vježbe pamćenja i koncentracije)

VJEŽBAJMO UM I TIJELO

•  metoda učenja temeljena na pokretima tijela koji potiču rad mozga
  • metoda učenja prilagođena je instinktivnom ljudskom učenju koje se temelji na igri
  • istraživanja su pokazala da se usklađivanjem dijelova tijela i uma poboljšavaju: motoričke sposobnosti, pamćenje, čitanje i jezične vještine, smanjuje se stres, napetost i hiperaktivnost
  • motorički rast i i razvoj kao i inteligencija svih osjetila bitni su za učenje, jer se kretanjem aktiviraju određena područja mozga koja su važna za učenje
  • ljudi su navikli biti u pokretu stoga je poželjno iskoristiti njihove potrebe kako bi se igrom i pokretima poboljšalo učenje

MISLI SVOJOM GLAVOM (KREATIVNO MIŠLJENJE)

• mišljenje koje od ničega napravi nešto
  • mišljenje koje rezultira inovacijama i rezultatima
  • djeca su po prirodi kreativna, maštovita i originalna, a s vremenom ih društvo i obrazovni sustav ogranićacaju u tome...
  • kreativno i inovativno mišljenje podiže razmišljanje na viši nivo.
  • kreativnost i inovativnost pozitivno utječu na samopouzdanje i mišljenje o sebi, što pomaže dobrom pamćenju

Povratne informacije djece i roditelja su jako pozitivne, neki njihovi komentari:

• Bilo je lijepo i super!
  • Zahvaljujem na trudu koji ste uložili kako bi radionica bila zanimljiva i prilagođena dječjem uzrastu!
  • Jako ste to dobro pripremile, puno truda uloženo!
  • Radionica je bila kvalitetno pripremljena i odrađena te je djelovala poticajno na sina, konačno se probudio iz "zimskog sna" i živnuo!
  • Bilo je super, zanimljivo i učinkovito!
  • Svaka pohvala profesoricama!

Otkrijte tajne uspješnog učenja i odaberite vlastite tehnike učenja!

Vidimo se!smiley

INFORMACIJE: